top of page

SE-330HV Serisi 

 

Nötr Topraklama Direnci İzleme Rölesi

SE-330 gelişmiş bir topraklama arızası ve nötr topraklama direnci izleme rölesidir.

 

Nötr akımı, nötrden toprağa gerilimi ve nötrden toprağa direnci ölçer.

 

Nötr Topraklama Direncinin (NGR) sağlamlığını kontrol etmek için nötrden toprağa olan yolu devamlı olarak izler. Bu durum son derece önemlidir çünkü açık bir NGR, akım algılamalı topraklama arıza koruma sistemini işlevsiz kılar ve sistemin düzgün çalıştığı yanılgısına sevkeder.

 

SE-330, düşük veya yüksek direnç topraklamaların kullanıldığı işleme, imalat, petrol, kimya, madencilik, ormancılık, su ve atık arıtma uygulamalarının alçak veya orta gerilim trafolarında ve jeneratörlerinde kullanılabilir.

Yüksek gerilim uygulamalarında, SE-330HV kullanılmalıdır. Avustralya AS/NZS 2081.3:2002 ile uyumluluk gerektiren uygulamalar için SE-330AU uygundur.

 

SE-330 Yeni versiyonu ek özellikler içerir:

  • Tarih ve saat bilgisini de içeren 100 trip kaydı

  • SE-MON330 v3.0 veya üstü versiyon yazılım kullanarak, ölçüm değerlerini, konfigürasyon değerlerini görüntülemek ve olay kayıtlarını kontrol etmek için mini-USB arayüzü

  • Bütünleşik microSD kart (dahildir), uzun süreli veri kaydı ve yazılım yükseltmeler için kullanılabilir

  • Topraklama arızası trip seviyesi, 10 farklı ayar ile %2 ile %100 arasında ayarlanabilir. MEM ayarı ve SE-MON330 v3.0 veya üstü bir versiyon kullanarak %1'lik artış oranlarıyla ayarlanabilir

  • Fiber ve RJ45 arayüzleri desteği için Dual Ethernet portu opsiyonel olarak sağlanabilir

  • IEC 61850 protokolü opsiyonel olarak sunulabilir.

bottom of page