top of page

Littelfuse > Sigortalar ve Yuvaları > Orta Gerilim Sigortalar > R-Rated Orta Gerilim Sigortalar

 

R-Rated Orta Gerilim Sigortlar

 

 

 

R-rated sigortalar orta gerilim motorlar, motor kontrolörleri ve ilgili devre elemanlarının ihtiyacı olan kısa devre korumasını sağlarlar.  Bu bileşenler, büyük kısa devre akımlarının doğurduğu enerjiyi absorbe edemezler.  Orta gerilim motor kontrolörlerinde, hem aşırı yük koruması hem de kilitli rotor koruması sağlayan aşırı yük röleleri bulunur.  Kontrolörlerin aynı zamanda, kontrolörün kapasitesi dahilinde düşük değerdeki kısa devreleri kesmeleri beklenmektedir.  Orta gerilim R-Rated sigortalar bu sayede, minimum kesme derecelerinin altındaki sürekli aşırı akımdan korunurlar. 

 

R-rated orta gerilim sigortalar için NEMA Standartları şu şekildedir:  "R" ratingin 100 misli bir rms akımına maruz kaldıklarında 15-35 saniye arasında tepki vermelidirler.  Örneğin, 2R ratingli bir sigorta, 2 x 100 = 200 amper akıma maruz kaldığında 15 ile 35 saniye arasında açacaktır. 

 

Seçenekler

  • Tehlikeli lokasyonlarda kullanım için hermetik sızdırmaz (parça numarasına “S” eklenir)

  • Vidalı montaj konfigürasyonu. Vidalı çengel ataçman için parça numarasına ‘W’ eklenir.

 

Gerilim Altındaki Parçalar

Gerilim altındaki parçalar ve montaj klipsleri, R-Rated tek, çift ve üçlü silindirik sigorta montajı için uygundur. Tüm klipsler çift olarak sunulmaktadır.

bottom of page