top of page

SELCO > Motor Kontrolü > M2000 Serisi Motor Kontrol Ünitesi

 

M2000 Serisi

 Motor Kontrol Ünitesi

 

M2000 Motor Kontrolü, motorun start ve stopunu kontrol eder, start ve çalışma esnasında motoru izler ve korur.  Aynı zamanda ünitenin ön panelinde motorun ve alarmların anlık durumlarını gösterir. 9 shutdown/alarm inputu mevcuttur. Marş esnasında motorları çalıştırmayı, motorun yakıt valfini ve stop selenoidi kontrol eder.

 

Üniteyi, kullanıcı konfigürasyonlu olarak yol verme ve dinlenme periyodlu olarak 6 adede kadar çalışma girişiminde bulunacak şekilde konfigüre etmek mümkündür.  Motor ateşlendiğinde, bir tako röleden veya manyetik pickup'tan direkt ölçümle alınacak bir input vasıtasıyla marştan ayırma inputu devreye girer ve marş bağlantısı kesilir.  Motor durdurulurken, jeneratör düzeneği uygulamaları için jeneratör devre kesici tribi mevcuttur. Motor durmadan önce, soğuma için durma gecikmesi konfigüre edilebilir. M2000, tüm sensör inputları için kablo kontrolü sağlar.  Temel konfigürasyon, ünitenin arkasındaki dip siviçler yardımıyla yapılabilir.  

PC yardımıyla daha geniş konfigürasyon yapılabilir.  kelepçe bağlantıları ve plug-in bağlantı terminalleri ile kolay kurulum yapılabilir. M2000'de, MODBUS RTU iletişime olanak sağlayan RS 485 arayüzü mevcuttur.  M2000, zorlu çevre şartlarında çalışmak üzere tasarlanmış ve test edilmiştir. 

bottom of page