top of page

SELCO > Alarm ve İkaz Panelleri > M1000 Serisi Alarm Monitörü

 

M1000 Serisi 

 Alarm Monitörü

 

M1000, 10 dijital inputlu bir alarm panelidir. Kuru kontaktan gelen bir input (normalde açık [NO] veya normalde kapalı [NC]) ilgili LED'in yanıp sönmesini sağlar.  Aynı esnada, tek bir outputun yanı sıra ortak bir alarm ve siren outputu da aktive edilir. Ünitenin ilk alarm, takip eden alarmlar ve bilgilendirilmiş alarmlar için ayrı indikasyonları vardır. Remote reset ve bloklama için atanmış inputları da mevcuttur. Ünite, kablo izleme, kendi beslemesini izleme ve izolasyon seviyesini izleme için konfigüre edilebilir.  

Geniş ölçekli alarm sistemleri oluşturmak için çok sayıda M1000 ünite birbirine bağlanabilir. Bu durumda LED'lerin yanıp sönmelerinin senkronlanmaları ve bağlı tüm ünitelerin ilk alarmlarının global indikasyonu için fonksiyonlar mevcuttur.

Alarm gecikmeleri, reset fonksiyonları ve diğer özellikler gibi alarmla ilgili parametreler, 18 adet programlama siviçi ile konfigüre edilebilir.

M1000, RS232 arayüzü ile de konfigüre edilebilir. Programlama aracı olarak standart ANSI/VT100 terminali kullanılır. M1000, MODBUS-RTU'yu destekleyen  2 kablolu RS485 arayüzü ile donatılmıştır. 

bottom of page