top of page

SELCO > Motor Kontrolü > M0600 Serisi Shut-down Ünitesi

 

M0600 Serisi

 Shut Down Ünitesi

 

The M0600 Shutdown Ünitesi, marin motorlar için tasarlanmış bir back-up koruma cihazıdır. Normal primer shutdown'ın arızalanması durumunda emniyetli bir shutdown gerçekleşmesini sağlar.  Ünite bağımsız bir koruma ünitesi olarak çalışır ve DIN-ray montajına uygundur. Alternatif olarak, M2000 Motor Kontrol Ünitesinin arkasına direkt olarak monte edilebilir. M2000, Motor Kontrol üniteleri ile birlikte marin motorlar için komple bir kontrol, alarm ve emniyet sistemi oluşturmak için kullanılır. 

Ünitenin, aşırı hız ve düşük yağ basıncı inputlarının yanı sıra yüksek su sıcaklığı gibi kullanıcı tanımlı bir parametre girilebilen inputu mevcuttur.  Aynı zamanda motorun çalıştığını gösteren bir input ile motorun durduğunu gösteren bir input daha mevcuttur. Düşük yağ basıncının izlenmesi, çalıştırma sinyalinin algılanmasından sonraki bir kaç saniyelik gecikme neticesinde motorun çalışması ile birlikte aktif olur. 

Bu zaman gecikmesi, programlama siviçleri ile tanımlanabilir. Bir normalde açık (NO) output rölesi, durdurma bobini vasıtasıyla makineyi durdurmak için kullanılabilir ve kapama sinyali verebilir  Aynı zamanda bir normalde kapalı (NC) röle yakıt valfi vasıtasıyla motoru durdurmak için açılabilir. Röle aktivasyon süresinin uzunluğu programlama siviçleri ile tanımlanabilir. M0600 ünitesi, başlıca marin klas kuruluşlarınca tip onaylıdır. 

bottom of page