top of page

Littelfuse > Sigortalar ve Yuvaları > Yüksek Hızlı Sigortalar > L50S serisi Yüksek Hızlı Sigorta

 

L50S Serisi Yüksek Hızlı Sigorta

500Vac / 450Vdc

Littelfuse L50S Serisi Yüksek Hızlı Sigortalar bugünün ekipman ve sistemlerini korumak üzere tasarlanmışlardır ve hassasiyet, üstün kalite ve öngörülen performans konularında geleceğin standartlarını oluşturan Littelfuse teknolojisi ile üretilmişlerdir.  

Littelfuse mühendisleri, gelişmiş metalurjik, polimer ve malzeme araştırmalarını, matematik modellemeyi ve bilgisayarlı istatistik analizlerini kullanarak Yüksek Hızlı Sigorta Teknolojisini yeniden tanımladılar. 


Uygulamalar:
Silikon kontrollü doğrultucular (SCR), diyotlar, tristörler, triyaklar, transistörler ve benzer solid state cihazlar gibi yarı iletken ekipmanların tamamlayıcı korumaları için özel olarak tasarlanmışlardır.

Bu cihazlar, değişken hızlı sürücüler, güç doğrultucular, UPS sistemleri, DC güç beslemeler ve geniş bir elektronik ürün gamındaki güç ekipmanlarında kullanılırlar. Gecikmesiz, çok yüksek hızlı, akım sınırlamalı sigortaların gerekli olduğu her yerde kullanılabilirler. 

Güvenlik:

  • AC: 200 kAIC 
    DC: 20 kAIC — Tüm aşırı akımları kesme güvenilirliği, mevcut ve gelecekteki sistem gereksinimlerini karşılar.

  • Hassas Akım Sınırlama — Düşük I2t ve pik akımları bir çok yarı iletken gerekliliğini karşılar. 

  • UL Tanımlı — Yüksek hızlı sigortalar UL tanımlı ekipmanlara tamamlayıcı korumalar sağlamak için kullanılabilirler.

  • Düşük Watt Kayıpları — Devrede daha az ısınma ve daha düşük güç sarfiyatı sağlar. 

  • Kontrollü geçici aşırı gerilim — Akım arızalarında tüm devreler geçici aşırı gerilime maruz kalırlar.  Bu geçici aşırı akımlar (ark gerilimleri) sigorta telleri veya kesici kontak parçaları eridiğinde ortaya çıkarlar ve akım kesildiğinde normale dönerler.   Yarı iletkenler, aşırı akımlara çok hassastırlar. Littelfuse yüksek hızlı sigorta tasarımları, geçici aşırı akımları düşük seviyelerde tutarak yarı iletken arızalarının önlenmesine yardımcı olur. 

bottom of page