top of page

SELCO > Jeneratör Koruma ve Kontrol > C6200 Serisi Jeneratör Kontrolü (Flexgen)

 

C6200 Serisi

 Jeneratör Kontrolü (Flexgen)

 

FlexGen kontroller, jeneratörlerin birbirleriyle veya bir şebekeyle paralellenmeleri amacıyla tasarlanmışlardır.  Her bir jeneratör için bir FlexGen kontrol ünitesi kullanılır ve ünite tüm elektriksel kontrolleri gerçekleştirir.

 

Mevcut iki versiyonu vardır, Basit (Basic) ve Gelişmiş (Advanced). Her iki versiyon da otosenkronizasyon, frekans kontrolü, aktif güç paylaşımı, gerilimsiz bara izleme ve ters akım koruması gibi temel fonksiyonları yerine getirir.  

 

İlave olarak, FlexGen Gelişmiş (Advanced), reaktif güç paylaşımı, voltaj eşleştirme, güç faktörü kontrolü, paralel-şebeke operasyon kontrolü, tahrik kaybına karşı koruma, RoCoF (df/dt), ve vektör değiştirme özelliklerine de sahiptir.

 

Ayrıca Flexgen Gelişmiş (Advanced) aşırı akım ve kısa devre korumalarının yanı sıra öncelikli yük tripi, yüke bağlı start/stop, aşırı kullanım kontrolü gibi güç yönetimi özelliklerini de taşır.

 

Her iki modelde de diğer üreticilerinin ekipmanlarıyla entegrasyonun sağlanabilmesi için MODBUS RTU arayüzü mevcuttur (örneğin, grafik SCADA arayüzü ile PC'den kontrol ve izleme).

 

FlexGen, başlıca marin klas kuruluşlarınca tip onaylıdır ve marin güç yönetim sistemlerinde kullanılabilir. 

bottom of page